فارسي
EN
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
انتشار کتاب «مشروح مذاکرات شورای نگهبان سال 1396»-بخش اول
1399/6/3 دوشنبه
كتاب «مشروح مذاکرات شورای نگهبان سال 1396-بخش اول» به همت انتشارات پژوهشكده شوراي نگهبان در 451 صفحه و در تابستان 1399 در قطع رحلی به چاپ رسید.
 مجموعه حاضر با عنوان « مشروح مذاكرات شوراي نگهبان سال 1396، بخش اول (فروردين تا شهريور)» با هدف توجه محافل قضايي و دانشگاهي به متن مذاكرات اعضاي شوراي نگهبان تدوين و منتشر شده است.
مقام معظم رهبري در ديدارهايي كه در سال‌هاي اخير با اعضاي محترم شوراي نگهبان داشته‌اند، بارها بر اهميت نظرات فقهي و حقوقي شوراي نگهبان و ضرورت انتشار آنها پاي فشرده‌اند. در همين راستا از سال 1393 كار آماده‌سازي متن مذاكرات اعضاي شوراي نگهبان در جلسات شورا براي انتشار عمومي، به‌عنوان يكي از اولويت‌هاي كاري پژوهشكده شوراي نگهبان بازتعريف شد. كتاب حاضر، نخستين ثمره‌ي اين فعاليت علمي در سال 1399 است كه مجموعه‌ي كامل مشروح مذاكرات اعضاي شوراي نگهبان در نيمه‌ي نخست سال 1396، به جز مذاكرات مربوط به بررسي استعلامات ديوان عدالت اداري و مذاكرات مربوط به مباحث انتخاباتي را در برمي‌گيرد.
پيش از اين مشروح مذاكرات شوراي نگهبان در سال‌هاي 1359، 1360، 1392، 1393 چاپ شده بود، لیکن كتاب حاضر علاوه بر ويرايش فني و ادبي متون مشروح مذاكرات در بردارنده مستندسازي‌هاي آيات، روايات يا نظرات فقهي و فتوايي، شناسنامه‌ي مختصر و گويا براي هر يك از موضوعات، ذكر كامل نظر شوراي نگهبان نسبت به هر موضوع، ذكر مواد قانون يا مقرراتي كه در مذاكرات اعضاي شورا به آنها اشاره شده و ذكر منابع و مآخذ مربوط به يك مطلب به صورت كامل مي‌باشد كه هم اكنون جهت بهره‌برداري عموم علاقمندان تنظيم و به زيور طبع آراسته گشته است.
علاقه مندان مي‌توانند جهت خريداري اين محصول با شماره 88325045 انتشارات پژوهشكده شوراي نگهبان تماس حاصل نمايند.
 

 
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
کلیه ی حقوق متعلق به سایت پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.