فارسي
EN
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
افتتاحیه اولین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان
1398/1/25 يكشنبه
مراسم افتتاحیه اولین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان به همراه كارگاه آموزشي روز پنجشنبه ۲۲ فروردین برگزار شد.
به گزارش‌ روابط عمومی پژوهشکده شورای نگهبان، مراسم افتتاحیه و کارگاه های آموزشی اولین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان،عصر روز پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه و با حضور تعداد کثیری از اساتید و دانشجویان علاقه مند به مباحث پیرامون حقوق اساسی و شورای نگهبان برگزار شد.

هدف پژوهشکده شورای نگهبان از برگزاری اولین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان، آشنایی با نهاد شورای نگهبان به عنوان نهاد دادرس اساسی و یک نهاد تاثیر گذار در نظام حقوقی کشور است. شرکت کنندگان در این دوره از رقابت ها می توانند ضمن آشنایی با جایگاه و صلاحیت شورای نگهبان به صورت علمی و با شیوه ای نوین، با اقتضائات عملی و پیچیدگی های انجام وظایف شورای نگهبان آشنا شوند.

 طی مراسم مذكور ضمن آشنایی شرکت کنندگان با روند برگزاری رقابت، سه عنوان کارگاه آموزشی متناسب با محتوای رقابت برگزار شد که این کار گاه ها با تمرکز بر محتوا و موضوعات دور اول و دوم مسابقات برنامه ریزی شده بودند.

رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان در چهار بخش: افتتاحیه همراه با کارگاه های آموزشی، دور اول رقابت، دور دوم رقابت و اختتامیه و طی ۴ هفته برگزار خواهد شد. دور اول رقابت ها در دو روز 29 و 30 فروردین و در دور دوم رقابت ها در تاریخ 5 و 6 اردیبشهت ماه سال جاری برگزار خواهد شد که از میان گروه های شرکت کننده در رقابت علمی، پس از جمع بندی نظرات داوران، بیست گروه به این مرحله راه پیدا خواهند کرد. ویژگی این مرحله پیچیده تر بودن مصوبات و استفساریه های مطرح شده، می باشد.

نشست اختتامیه اولین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان،‌ در تاریخ 12 اردیبهشت ماه با حضور همه تیم های شرکت کننده در رقابت علمی،‌ اساتید راهنما،‌داوران مسابقه و اعضای شورای نگهبان برگزار خواهد شد و با جمع بندی امتیاز های داوران، ‌تیم های برگزیده تعیین و معرفی خواهند شد و جوایز تیم های برتر وتندیس یادبود رقابت علمی تقدیم به برگزیدگان شده و گواهی شرکت در رقابت علمی به اعضای تمامی تیم های شرکت کننده در رقابت ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است، صبح روز پنجشنبه ۲۲ فروردین نیز نشستی با شرکت اساتید راهنمای گروه های شرکت کننده در اولین دوره رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان و با حضور دکتر ره پیک رئیس پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد که در این نشست پس از توضیحات دکتر علم الهدی قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان در مورد نحوه برگزاری رقابت ها و سخنرانی دکتر ره پیک ریاست پژوهشکده شورای نگهبان با موضوع ارتباط شورای نگهبان به عنوان نهاد تصمیم گیر با جامعه علمی و نخبگانی کشور، اساتید راهنمای شرکت کننده در نشست به بیان نقطه نظرات، سوال ها و دیدگاه های خود در رابطه با رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان، پژوهشکده شورای نگهبان و موضوعات پیرامون آن پرداختند.

 

 
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
کلیه ی حقوق متعلق به سایت پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.