فارسي
EN
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقشه راه رسيدن به رشد و شكوفايي است
1397/12/15 چهارشنبه
به گزارش روابط عمومي پژوهشكده شوراي نگهبان جلسه هم اندیشی بیانیه گام دوم انقلاب با حضور دکتر کدخدایی، سخنگوي شورای نگهبان و اعضای پژوهشکده شورای نگهبان، صبح روز سه شنبه ۱۴ اسفند ماه در پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر کدخدایی به بیان نکاتی پيرامون بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و گفت: بیانیه گام دوم ترسیمی است از چهل سال گذشته انقلاب اسلامی که با تلخی ها و شیرینی های بسیاری همراه بوده و علیرغم دشمنی ها و تهدیدها این نظام با استواری و دستاوردهای بسیار به راه خود ادامه داده و براي حرکت به سوی آینده مصمم تر است.
سخنگوی شورای نگهبان با استناد به آمارهای بین المللی ادامه داد: اذعان نهادهای بین المللی و برخی دشمنان خارجی به موفقیت های ایران و افزایش فشارها و کینه ورزی آنان علیه ایران خود روشن ترین گواه بر پیشرفت و عظمت ایران است.
سخنگوی شورای نگهبان بيانيه گام دوم انقلاب را تصويري از راه طي شده اين چهل سال دانست و ادامه داد: انتظار از جامعه علمی و نخبگان کشور این است که در دانشگاه ها و محافل علمی به تبیین این بیانیه بپردازند و براي رسيدن به شكوفايي و رشد بيانيه را نقشه راه خود كنند و از این بیانیه برنامه های دقیق برای اداره بهتر کشور استخراج نمایند.
دکتر كدخدايي با اشاره به پیام ویژه این بیانیه برای همه مسئولان ادامه داد: اصلاح عملكرد مسئولان در مسیر اهداف انقلاب و منافع ملی اولويت جامعه ما است و این اصلاح عملكرد مسئولان مهم ترين وسيله براي تحقق اهداف نظام است.
كدخدايي از پژوهشگران شوراي نگهبان خواست تا تمام بندها و نكات اين بيانيه را از ديد حقوقي بررسي و كارشناسي كنند تا بتوانند از بعد حقوقي به رسيدن به اهداف بيانيه در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاست خارجی و ... كمك كنند.
در ادامه نشست پژوهشگران پژوهشکده شورای نگهبان به بیان تحلیل ها، دیدگاه ها و پیشنهادات خود در خصوص عملیاتی کردن محتوای بیانیه گام دوم انقلاب در عرصه حقوق پرداختند.
 

 
عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
کلیه ی حقوق متعلق به سایت پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.