فارسي
EN
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
انتشار کتاب «قانون اساسی جمهوري اسلامي ايران به همراه نظرات تفسيري، مشورتي و... شوراي نگهبان (1396-1359)»
1396/9/5 يكشنبه
کتاب «قانون اساسی جمهوري اسلامي ايران به همراه نظرات تفسيري، مشورتي و... شوراي نگهبان (1396-1359)» منتشر شد.

انتشارات پژوهشكده شوراي نگهبان كتاب « قانون اساسی جمهوري اسلامي ايران به همراه نظرات تفسيري، مشورتي و... شوراي نگهبان (1396-1395)» را منتشر كرد.
اين كتاب مجموعه‌اي كاربردي است كه به صورت كتاب قانون در بر دارنده اصول قانون اساسي به همراه نظرات تفسيري و مشورتي شوراي نگهبان است. با توجه به نقش مهم شوراي نگهبان در امر تفسیر قانون اساسی، کليه‏‌ي نظرات تفسيري و مشورتي از اصول قانون اساسي، كليه‌ي نظرات ابرازي در پاسخ به استعلامات اشخاص حقيقي و حقوقي، كليه‌ي تذكرات شوراي نگهبان به نهادها و شخصيت‌ها در ارتباط با اصول قانون اساسي و گزيده‌اي از مهم‌ترين نظرات شرعي فقهاي شورای نگهبان در راستاي اعمال اصل (4) قانون اساسي در کتاب حاضر جمع‏‌آوري شده است تا مجموعه‌ي اين نظرات به‏‌نحو مناسب و کاملی دست‏‌يافتني باشد.
از ويژگي‏‌هاي شاخص اين مجموعه، ذکر همه‏‌ي نظرات تفسيري و مشورتي شورای نگهبان در خصوص اصول قانون اساسی در مجموعه‏‌اي واحد است که از اين جهت اين مجموعه بديع و نوآورانه محسوب مي‌شود و به مخاطب اين فرصت را مي‏‌دهد تا همه‏‌ي این نظرات را به‏‌صورت يکجا و هم‏زمان در نظر بگيرد و در عين حال، براي پژوهشگران و قانون‏‌گذاران نيز اين امکان را فراهم مي‏‌کند تا بتوانند به‏‌سهولت این نظرات را در دسترس داشته باشند. همچنين در مجموعه‏‌ي حاضر، نكاتي از جمله سوابق موضوع كه مي‌تواند به فهم بيشتر موضوع كمك كند در پانوشت بيان شده است.
اين كتاب در دو بخش سازمان‏دهي شده است:
بخش اول، متن قانون اساسي جمهوری اسلامی ایران و بخش دوم، هر يك از اصول قانون اساسي در پرتوِ نظرات تفسيري و مشورتي شورای نگهبان.
مطالعه این کتاب، علاوه بر متخصصین و پژوهشگران حقوقي، به کلیه علاقه‌مندان به مطالعه در حوزه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توصیه می‌شود.
 

مقدمه، فهرست و نحوه خريد كتاب «قانون اساسی جمهوري اسلامي ايران به همراه نظرات تفسيري، مشورتي و... شوراي نگهبان (1396-1359)»

عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ
کلیه ی حقوق متعلق به سایت پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.