امروز:
دوشنبه 29 آبان 1396  
انتشارات
آموزش
ارتباط با مخاطبین
     
انتشارات
1396/5/9 دوشنبهخرید کتاب کتاب «قانون اساسی جمهوري اسلامي ايران به همراه نظرات تفسيري، مشورتي و... شوراي نگهبان (1396-1359)»
220000 تومان

انتشارات پژوهشكده شوراي نگهبان كتاب « قانون اساسی جمهوري اسلامي ايران به همراه نظرات تفسيري، مشورتي و... شوراي نگهبان (1396-1395)» را منتشر كرد.
اين كتاب مجموعه‌اي كاربردي است كه به صورت كتاب قانون در بر دارنده اصول قانون اساسي به همراه نظرات تفسيري و مشورتي شوراي نگهبان است. با توجه به نقش مهم شوراي نگهبان در امر تفسیر قانون اساسی، کليه‌‏ي نظرات تفسيري و مشورتي از اصول قانون اساسي، كليه‌ي نظرات ابرازي در پاسخ به استعلامات اشخاص حقيقي و حقوقي، كليه‌ي تذكرات شوراي نگهبان به نهادها و شخصيت‌ها در ارتباط با اصول قانون اساسي و گزيده‌اي از مهم‌ترين نظرات شرعي فقهاي شورای نگهبان در راستاي اعمال اصل (4) قانون اساسي در کتاب حاضر جمع‏‌آوري شده است تا مجموعه‌ي اين نظرات به‏‌نحو مناسب و کاملی دست‏‌يافتني باشد.
از ويژگي‏‌هاي شاخص اين مجموعه، ذکر همه‏‌ي نظرات تفسيري و مشورتي شورای نگهبان در خصوص اصول قانون اساسی در مجموعه‌‏اي واحد است که از اين جهت اين مجموعه بديع و نوآورانه محسوب مي‌شود و به مخاطب اين فرصت را مي‏‌دهد تا همه‏‌ي این نظرات را به‏‌صورت يکجا و هم‏زمان در نظر بگيرد و در عين حال، براي پژوهشگران و قانون‏گذاران نيز اين امکان را فراهم مي‏‌کند تا بتوانند به‏‌سهولت این نظرات را در دسترس داشته باشند.همچنين در مجموعه‏‌ي حاضر، نكاتي از جمله سوابق موضوع كه مي‌تواند به فهم بيشتر موضوع كمك كند در پانوشت بيان شده است.
اين كتاب در دو بخش سازمان‏دهي شده است:
بخش اول، متن قانون اساسي جمهوری اسلامی ایران و بخش دوم، هر يك از اصول قانون اساسي در پرتوِ نظرات تفسيري و مشورتي شورای نگهبان.
مطالعه این کتاب، علاوه بر متخصصین و پژوهشگران حقوقي، به کلیه علاقه‌مندان به مطالعه در حوزه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توصیه می‌شود.
 

قيمت : 320.000 ريال در انبار موجود است
فهرست انتشارات

نظرات شورا
فصلنامه
همایش ها
مشخصات اعضاء شورا
کانال رسمی پژوهشکده