فارسي
EN
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
انتشارات
1396/2/20 چهارشنبهخرید کتاب كتاب «شرح قانون اساسي - فصل ششم- قوه مقننه (جلد اول)»
انتشارات پژوهشكده شوراي نگهبان كتاب «شرح قانون اساسي - فصل ششم- قوه مقننه (جلد اول)» را منتشر كرد.

اين كتب از مجموعه‌ي «شرح قانون اساسي» است. اين مجموعه كه زير نظر دكتر عباسعلي كدخدايي نگارش مي‌‌شود در تبيين اصول قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران نگاشته شده است و وجوه تمايز متعددي نسبت به كارهايي كه تاكنون در اين عرصه انجام‌شده است، دارد كه از آن جمله مي‏توان به موارد زير اشاره كرد: توجه به مباني انقلاب اسلامي و موازين اسلامي در تبيين اصول قانون اساسي؛ نگاه به سابقه‏ي موضوعات مطرح در هر اصل قانون اساسي در قانون اساسي مشروطه، مشروح مذاكرات قانون اساسي و همچنين قوانين و مقرراتي كه در خصوص آن موضوع، در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران به تصويب رسيده است؛ توجه به نظرات مختلف شوراي نگهبان در مورد هر اصل قانون اساسي اعم از نظرات تفسيري و ساير نظرات شورا؛ در نظر داشتن ارتباط اصول مختلف قانون اساسي با يكديگر؛ توجه به مطالعات تطبيقي و درنهايت و حسب مورد، آسيب‏شناسي نظري و عملي اصل موردبحث.
 جلد اول كتاب «شرح قانون اساسي -فصل ششم- قوه مقننه» به‌طور خاص به فصل ششم از قانون اساسي كه به تعيين و تبيين جايگاه و صلاحيت‌هاي قوه مقننه اختصاص دارد پرداخته‌شده است. در اين كتاب جمعي از پژوهشگران پژوهشكده‌ي شوراي نگهبان در سه مقاله به شرح اصول 73، 77 و 86 قانون اساسي پرداخته‌اند.
همچنين در كتاب  «شرح قانون اساسي - فصل هشتم ـ رهبر» به‌طور خاص به فصل هشتم از قانون اساسي كه اختصاص به تعيين و تبيين جايگاه و صلاحيت‌هاي رهبري دارد پرداخته‌شده است. در جلد اول اين كتاب جمعي از پژوهشگران پژوهشكده‌ي شوراي نگهبان در سه مقاله به شرح بند (1) و بند (10) اصل 110 و اصل 112 قانون اساسي پرداخته‌اند.
مطالعه اين كتب را علاوه بر متخصصين و پژوهشگران حقوق عمومي به كليه علاقه‌مندان مطالعات حقوقي - سياسي به‌ويژه در حوزه‌ آشنايي با قوه‌ي مقننه و حوزه‌ي ولايت‌فقيه و ساختار حاكميت جمهوري اسلامي ايران توصيه مي‌نماييم.
 انتشارات پژوهشكده‌ي شوراي نگهبان اين كتاب‌ها را در سي‌امين دوره‌ي نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، بخش ناشران دانشگاهي، سالن 104، رديف C4، غرفه‌ي 71 ارائه مي‌كند.

فهرست انتشارات


 

  خرید اینترنتی

در انبار موجود است
کلیه ی حقوق متعلق به سایت پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.