فارسي
EN
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
انتشارات
1396/2/17 يكشنبهخرید کتاب كتاب «مجموعه نظرات شوراي نگهبان در مورد اساسنامه‌هاي مصوب دولت (از سال 1369 تا سال 1395)»
انتشارات پژوهشكده شوراي نگهبان كتاب «مجموعه نظرات شوراي نگهبان در مورد اساسنامه‌هاي مصوب دولت (از سال 1369 تا سال 1395)» را منتشر كرد.
كتاب «مجموعه نظرات شوراي نگهبان در مورد اساسنامه‌هاي مصوب دولت (از سال 1369 تا سال 1395)» منتشر شد.
پس از بازنگري قانون اساسي در سال 1368، به موجب اصل (85) قانون اساسي پيش‌بيني شد كه امكان تفويض تصويب اساسنامه‌هاي دولتي از سوي مجلس شوراي اسلامي به دولت وجود دارد؛ در چنين حالتي اساسنامه مصوب دولت همانند قوانين به شوراي نگهبان ارسال مي‌شود تا با شرع و قانون اساسي مطابقت داده شود. لذا از سال 1369 اين فرآيند آغاز شد و اساسنامه‌هاي مصوب دولت براي اظهارنظر به شوراي نگهبان ارسال شد. اين مجموعه تمامي مكاتبات دولت و شوراي نگهبان پيرامون اساسنامه‌هاي مصوب دولت از سال 1369 تا پايان سال 1395 را در بر مي‌گيرد كه برخي از آن‌ها در مرحله نخست عدم مغايرت با شرع و قانون اساسي آن‌ها به تأييد شوراي نگهبان رسيده است و در برخي ديگر اين روند چندين مرحله به طول انجاميده يا عاقبت نافرجام مانده است.
انتشار كليه نظرات شوراي نگهبان در خصوص اساسنامه‌هاي مصوب دولت اولاً بستر مناسبي را براي انجام پژوهش در اين خصوص فراهم مي‌نمايد و ثانياً راهنماي مناسبي براي دولت است كه با رويه شوراي نگهبان و ايرادات اين شورا در اين رابطه آشنا شده و در مقام تصويب اساسنامه‌ها اين نظرات را مد نظر قرار دهد.
 
فهرست انتشارات


 

  خرید اینترنتی

در انبار موجود است
کلیه ی حقوق متعلق به سایت پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.