انتشارات
1398/3/18 شنبه
کتاب «شرح قانون اساسی؛ فصل نهم – قوه مجریه – ریاست جمهوری و وزرا (جلد اول؛ اصول 113، 123 و 127)»
کتاب «شرح قانون اساسی؛ فصل اول – فصل نهم – قوه مجریه – ریاست جمهوری و وزرا » در ادامه یکی از برنامه‌های پژوهشی پژوهشکده شورای نگهبان در تبيين اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نگاشته شده است.
   اين کتاب در تبيين اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نگاشته شده و وجوه تمايز متعددي نسبت به كارهايي كه تاكنون در اين عرصه انجام شده دارد. از آن جمله مي‏‌توان به موارد زير اشاره كرد: توجه به مباني انقلاب اسلامي و موازين اسلامي در تبيين اصول قانون اساسي، نگاه به سابقه‏‌ي موضوعات مطرح در هر اصل قانون اساسي در قانون اساسي مشروطه، مشروح مذاكرات قانون اساسي و همچنين قوانين و مقرراتي كه در خصوص آن موضوع، در نظام حقوقي جمهوري اسلامي ايران به تصويب رسيده است؛ توجه به نظرات مختلف شوراي نگهبان در مورد هر اصل قانون اساسي اعم از نظرات تفسيري و ساير نظرات شورا، در نظر داشتن ارتباط اصول مختلف قانون اساسي با يكديگر، توجه به مطالعات تطبيقي و در نهايت و حسب مورد، آسیب‌شناسی نظری و عملی اصل مورد بحث.
كتاب « شرح قانون اساسی؛ فصل نهم – قوه مجریه – ریاست جمهوری و وزرا (جلد اول؛ اصول 113، 123 و 127) در 144 صفحه و به قيمت 23000 تومان در سال 1397 به چاپ رسیده است.


 
فهرست انتشاراتدر انبار موجود است

کلیه حقوق این سایت متعلق به پژوهشکده شورای نگهبان می باشد.

www.shora-rc.ir